KIRKLARELİ VE KIRŞEHİR’DEN SORUMLU MİLLETVEKİLİ MEHMET SİYAM KESİMOĞLU GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
  15.10.2011
  3421 okunma
  0 yorum
  GÜNCEL
  Bu haberi yazdır
  Bu haberi arkadaşına gönder
         

Ziyarette il başkanı Yılmaz ZENGİN, il genel meclis üyesi Hacı TANRIBUYURDU, gençlik kolları başkanı Mesut KARAKURT, il sekreteri Mustafa KORKMAZ da hazır bulundu.

 

KIRKLARELİ VE KIRŞEHİR’DEN SORUMLU MİLLETVEKİLİ MEHMET SİYAM KESİMOĞLU GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
 
   Ziyarette il başkanı Yılmaz ZENGİN, il genel meclis üyesi Hacı TANRIBUYURDU, gençlik kolları başkanı Mesut KARAKURT, il sekreteri Mustafa KORKMAZ da hazır bulundu. Gazetemiz sahibi Havva KARAKAYA ile bir süre sohbet eden KESİMOĞLU 375 gün meslekten men cezası almamızdan dolayı geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Mehmet Siyam KESİMOĞLU sorularımızı da yanıtladı.
   Neden Kırşehir’i seçtiniz?
25 yıldır gelip giderim. Sadece aile için gidip gelirdim şimdi ise görev için buradayız. Turizm bakanının danışmanlığını yaptım. 2002-2007 arasında geldim. Milletvekilliği konusu açılınca burayı seçtim. 4 yıl burada mesai yapacağız. İlk geldiğimde Cacabey astronomi de yapılanları gördüm beni çok etkilemişti. Şimdi Kırşehir’e bakarsak Kırşehir kaygı verici. Zaman içerisinde kabuk bağlamış, bunun için yapacağımız çalışmak çalışmak çalışmak. Türkiye bizden görev bekliyor. Kendi içimizdeki sıkıntıları bırakmamız gerekiyor. 11 Haziranda ülkenin durumu nasılsa şimdi daha kötü. KHK’yi kullanarak yasamayı yok sayıyorlar. Deniz aşırı ülkelerden birileri düğmeye bastı. Referandumun yapılış gerekçesi anayasa mahkemesinin yapısını değiştirmekti, bunu başardılar. Hukuku siyasallaştırdılar. Deniz feneri davasında istedikleri kararı çıkaracaklar. Aziz NESİN sağ olsaydı Silivri’den çok roman çıkartırdı. Ellerindeki delil sadece telefon dinlemeleri, başka bir şey yok. Tek suçları Atatürk’e cumhuriyete sahip çıkmak. Hukuk diye bir şey kalmadı. Doğan görünümlü şahin oldular. İSTİKRARSIZLIK SÜRSÜN AKP BÜYÜSÜN. 12 Eylül referandumunda hesap sorun dediler sonuç kendi maaşlarına 800 TL zam yapmak oldu. Umut biziz, çare biziz Türkiye’yi tanıyoruz. Gidemediğimiz yerlere gideceğiz. Bizim dağıttığımız şifrelerimiz yok. Sıcacık ellerimiz var, tüm kesime yönelik projelerimiz var.
   Çalışmalarınız neler olacak?
Zaman zaman gelip sivil toplum örgütleriyle görüşmeler yapacağız. İl başkanını arayıp bilgiler alacağız. Gerekirse mitingler, eylemler düzenleyeceğiz. Kendi ilimi ihmal etmeden burada da başaracağız. Seçimin değerlendirmeleri vardı. Heyecanlarımız coşkularımız vardı. Kırşehir’in en ücra köşelerine ulaşacağız. Önümüzdeki süreç daha iyi olacak. Kırklareli nasılsa burası da aynı. Sivil toplum örgütlerini önemsiyoruz. Size geldik çünkü basın önemli, biz ürettiklerimizi sizinle pazarlıyoruz. Siz çok önemlisiniz bizden emeğinizi esirgemeyeceğinize inanıyoruz dedi.
 Ardından Yılmaz ZENGİN 12 Haziranda kazanmamız lazımdı, bazı sıkıntılardan dolayı almadık. Ama bunu CHP olarak başaracağız. Sayın Genel Başkanım istikrar sürsün Kırşehir büyüsün dedi milletvekili sayısı yanlış politika yüzünden üçten ikiye düştü. Kırşehir halkı tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. Zaman zaman Kırşehir halkıyla konuştuğumuzda sıkıntılarını dile getiriyorlar. 2014’te CHP olarak 30 belediyenin 30’una talibiz, alacağımıza inanıyoruz. Kırşehir halkı bu politikalara prim vermeyecektir. Kırşehir ili demokrasi gazisi bir ildir. Kırşehir darbeler almıştır. 1950 neyse bugünde aynı. Kırşehir halkını CHP’ye davet ediyoruz dedi. ZENGİN Kırşehir belediyesinin 138 kişinin işten çıkarılacağı habere ise; çok talihsiz bir karar. Biz bu kararların olmaması için hayır dedik. 74 milyon insan güvence altında değil. % 58’le evet dediler. Bu sonuçlara hep beraber katlanmak zorunda kaldık. Çıkacak yasalar AKP’nin geleceğini güvence altına almaktı. AKP 12 Eylülden sonra ibadethanelere, yargıya siyaseti sokmuştur, şeklinde konuştu.
İl binasını ziyarette bulunan KESİMOĞLU saat 14.00 da basın açıklaması yaptı ardından ticaret odasına ziyarette bulundu.           
Yorum Ekle

Söz Sizde, yorumunuzu paylaşın !


» İlgili Başlıklar
DÖVİZ KURLARI
Flash Player Yüklü Değil !
Güncel Anket bulunamadı.
kırşehir
Yeniliklerinden haberdar olmak için,
 E-Posta adresinizi giriniz.
 
EKLE       ÇIKAR
RSS | KÜNYE
© 2011 - 2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz
habersitesial.com,haber sistemi,haber sitesi, haber sitesi al, sitekur,habesitesial, habersistemi,haber sitesi tasarımı,haber sitesi kurmak,haber sitesi template,profesyonel haber sitesi, haber siteleri, habersitesi, haber sitesi kur, haber scripti,haber sitesi yazılımı